Česky | English

Kategorie A - GOLDEN EUROPEA Evropská cena za uměleckou a kulturní činnost

2017

2016   

2015

2014

  • Vladimir Cviliniuk (UKR) malíř, pedagog, akademik - odkaz 1 , odkaz 2 , odkaz 3
  • Libor Pešek (CZE) dirigent, Golden Europea No. 24 - odkaz 1 , odkaz 2 , odkaz 3
  • Pavlina Moskalykova Solo (USA) spisovatel, režisér, producent, Golden Europea No. 25 
  • Anton Solomoukha (FRA) fotograf a malíř, Golden Europea No. 23 - odkaz 1 , odkaz 2

2013

  • Filip Bandžak (CZE) operní zpěv, baryton, Golden Europea No. 21 - odkaz 1
  • Ulf Eklund (SWE) umělecký grafik a malíř - odkaz 1
  • Petr Chromčák (CZE) dirigent - odkaz 1odkaz 2 , odkaz 3
  • Jozef Golonka (SVK) kapitán hokej. reprezentace ČSSR, Golden Europea No. 18 - odkaz 1
  • Folklorní soubor Kubra (SVK) soubor autentického folkloru a národopisu - odkaz 1
  • José Miguel Maschietto (ITA-ECU) klavírní virtuos, skladatel, Golden Europea No. 11
  • Joe Muczka (DEU) malíř, designer, Golden Europea No. 19 - odkaz 1 , odkaz 2 , odkaz 3
  • Nurzhamal Usenbayeva (KAZ) operní zpěv, Golden Europea No. 20 - odkaz 1 , odkaz 2

2012

  • Frédéric Burkhard (CHE) architekt, sochař, Golden Europea No. 16 - odkaz 1 , odkaz 2
  • Angelo Cavallaro (ITA) dirigent - odkaz 1 , odkaz 2 , odkaz 3 , odkaz 4
  • Domowina Svaz Lužických Srbů (DEU) kulturní činnost, Golden Europea No. 14 - odkaz 1
  • Marc Finiels (FRA) malíř, umělecký dekoratér, Golden Europea No. 15 - odkaz 1 , odkaz 2
  • Štefan Pelikán (SVK) sochař a malíř, Golden Europea No. 13 - odkaz 1 , odkaz 2
  • Sokol - Česká obec sokolská (CZE) sport, kultura, vzdělávání, Golden Europea No. 10 - odkaz 1
  • Město Žilina (SVK) umělecká a kulturní činnost, Golden Europea No. 12 - odkaz 1 , odkaz 2

2011

2010

  • Jaroslav Klát (CZE) malířství - odkaz 1
  • Miroslav Knap (SVK) malířství, grafika - odkaz 1
  • The Morelos Chamber Orchestra (MEX) komorní hudba - odkaz 1
  • Rustavi (GEO) mužská vokální polyfonie - odkaz 1 , odkaz 2 , odkaz 3
  • Michal Šmajda (SVK) tradiční lidová kultura - odkaz 1 , odkaz 2
  • Zdeněk Vaníček (CZE) výtvarné umění

2009

2008

  • Václav Josef Andrle (CZE) malířství - odkaz 1 , odkaz 2
  • Ivan Fillipov (UKR) sochařství
  • Jan Klaban (CZE) fotografie
  • PTV Praha s.r.o. (CZE) design
  • Mansur Sattarov (RUS) malířství - odkaz 1 , odkaz 2
  • Bohunka Waageová (CZE) malířství - odkaz 1 , odkaz 2 , odkaz 3

2007

  • Christopher Arkell (GBR) výtvarné umění - odkaz 1 , odkaz 2
  • Bernadette Back (FRA) literatura
  • A. A. Debarge (FRA) literatura
  • Divadlo A. Duchnoviče (SVK) divadlo - odkaz
  • Papia Ghoshal (IND) malířství - odkaz
  • Helena Grocholová (CZE) malířství - odkaz
  • Valerij Gudimenko (UKR) akademik, malířství - odkaz 1odkaz 2 , odkaz 3
  • Larisa Klushkina (UKR) malířství - odkaz 1 , odkaz 2
  • Peter Nižňanský (CZE) sochařství - odkaz 1 , odkaz 2
  • Claude Sauvage (FRA) sochařství, malířství
  • Céliane Séry (FRA) literatura
  • Mintimer Shaimiev (RUS - Tatarstán) malířství - odkaz 1 , odkaz 2 , odkaz 3
  • František Turek (CZE) výtvarné umění - odkaz 1 , odkaz 2
  • Jury Zitluchin (RUS) literatura

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000


Naši partneři

EVROPSKÁ UNIE UMĚNÍ
EUROPEAN UNION of ARTS

Prague
Czech Republic
info@euu-cz.org

Petr Vašíček (CZE)
President

petrvasicek@euu-cz.org

Gennadiy Bazayev (UKR)
First Vice President

gbazaev@euu-cz.org

Bernard Louis Martin (CHE)
Vice President

martin.kipaltik@euu-cz.org

Pavlína Moskalykova Solo (USA)
President of the Club LEUA

pavlina.solo@euu-cz.org